Napsali o nás…

VOGUE

V únoru 2024 vyšel v prestižním módním časopise VOGUE CS příspěvek o tomto disertačním výzkumu. Přečíst v plném rozsahu si ho můžete na odkazu níže.


VLASTA

28.2.2024 vyšlo další číslo týdeníku Vlasta, ve kterém najdete rozhovor s autorkou výzkumu Janou Horákovou, který vedla paní redaktorka Hana Halfarová. Dočtete se o její cestě k psychologii odívání, o výzkumu, a to zdaleka není vše. Součástí šesti stránkového článku je i exkluzivní anketa s významnými ženami, např. top modelkou Petrou Němcovou, fotografkou Ditou Pepe, herečkou Elizavetou Maximovou či klinickou psycholožkou Lenkou Dostalíkovou. Tyto ženy odpovídají na dvě otázky:

  1. Dělají šaty člověka a existuje souvislost mezi osobností a oděvem?
  2. Kdy jste samy intenzivně zažily pocit, že šaty dělají, nebo naopak nedělají člověka?

SENAM MÉDIUM

Díky Jaroslavu Královi vyšel na Seznam médium článek s názvem Šaty dělají člověka: Mladá psycholožka v Česku vede světový výzkum a pomoci můžete i vy. Článek informuje o tom, v čem je tento výzkum speciální a proč je dobré se do něj zapojit. 


OBČASNÍK OBCE HLADKÉ ŽIVOTICE

Ráda bych tímto poděkovala své rodné obci Hladké Životice za pomoc se sdílením informace o právě probíhajícím výzkumu, aby se tak dostal do povědomí, co nejvíce českých žen. Opravdu moc si vážím každé pomoci a těší mě, kolik nadšených a ochotných lidí mám kolem sebe.


ŽURNÁL ONLINE – ZPRAVODAJSTVÍ Z UNIVERZITY

Univerzitní časopis Žurnál publikoval v srpnu 2022 příspěvek o nově vydané knize Oblékám se, tedy jsem… z dílny Vydavatelství UP. Autorem příspěvku je Tomáš Franta.


LIDOVKY.CZ

Článek s názvem V džínách jsem jiný než v kravatě. Jakou roli hraje oděv? připravil Jan Lukavec pro Lidovky.cz, který vyšel 27.8.2022. Celý článek je publikován v Premium verzi.